בחירה קלה להשכלה

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה היא אחת משמונה האוניברסיטאות בישראל, ולומדים בה כ-46,000 סטודנטים מהארץ ומהעולם.

האוניברסיטה הפתוחה, כשמה כן היא. היא פותחת את שעריה, ללא תנאים מוקדמים ובלי דרישות קדם, הן בפני מי שמבקשים ללמוד קורסים בודדים, הן בפני מי שמעוניינים ללמוד תכנית לימודים מלאה לתואר "בוגר אוניברסיטה" (B.A., B.Sc.).

האוניברסיטה הפתוחה מציעה גם לימודים לתואר שני. ‏(M.A., M.Sc., M.B.A‎)

ההרשמה פתוחה לכול פונה ואין היא מותנית בתעודת בגרות או בתעודת סיום אחרת של מוסד לימודים כלשהו. הנרשמים לאוניברסיטה הפתוחה אינם נדרשים להוכיח את הישגיהם בלימודים עיוניים בעבר, אבל הישגים בלימודים הם המפתח להצלחה באוניברסיטה הפתוחה בעתיד.

לצד הקבלה הפתוחה, הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה נדרשים ללימוד עצמי ולתרגול שקדני בבית ולעמידה בלוחות הזמנים ובדרישות הקורסים. שיטת הלמידה העצמית תובעת מהם ריכוז, התמדה, משמעת עצמית ואהבת ידע. הם יכולים להיעזר גם בפעילות לימודית קבוצתית במסגרת מפגשי ההנחיה.

פתיחותה של האוניברסיטה מתבטאת גם בגמישותה המבנית והארגונית. הסטודנטים אינם נדרשים להירשם לפקולטה או לחוג לימודים, אלא לקורסים. מי שנרשם לקורס, הוא סטודנט של האוניברסיטה הפתוחה

שיטת ההוראה מרחוק והלמידה האישית שפותחה במיוחד באוניברסיטה הפתוחה, מאפשרת לכל סטודנט ללמוד על-פי תנאיו האישיים ולהתגבר על אילוצים הקשורים למקום עבודה, לטיפוח משפחה, לניהול בית או לשירות צבאי. זו שיטת לימוד שאינה תלויה במגבלות של מקום ואינה מותנית בשעות לימוד קשיחות, שכן אין היא מבוססת על קמפוס מרכזי שבו מקובצים יחד מורים ותלמידים, ולא על מערכת שעות קבועה ואחידה.

 • לאתר האוניברסיטה הפתוחה


 • מיקום מוסד הלימודים:
  למעלה מ- 50 מוסדות לימוד בפריסה ארצית


  הרשם לקבלת פרטים

  מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

  מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

  תואר ראשון

  תואר שני