בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי בנקאות

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי בנקאות לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי בנקאות כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי בנקאות תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה
מכללת נתניה

מכללת נתניה

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי בנקאות לתואר ראשון

בנקאות הוא תחום עליו נשענת הכלכלה המודרנית. תחום הבנקאות הוא תחום דינמי, שוקק פעילות ומתח הנמצא בהתפתחות מתמדת. בנקאות ושוק ההון הינם תחומים המהווים חלק חשוב מעמודי היסוד של הכלכלה המודרנית.

כתוצאה מכך, גופים אקדמאים רבים מציעים מגוון מסלול לימוד כחלק מלימודי תואר ראשון בתחום הבנקאות ושוק ההון. הלימודים מקנים לסטודנטים ידע מתקדם בתחום, ומאפשרים להבים את הגורמים המניעים את עולמנו הפיננסי. הכלים אותם ירכשו הסטודנטים יעזרו להם להשתלב בשוק ההון הישראלי והבינלאומי, תוך היכרות עם עולם ההשקעות והבורסה.

הלימודים סוקרים את ההתפחות ההיסטורית והתמוות שחלו בעולם הבנקאות, על מנת להבים את הכלכלה המודרנית. כמו כן, הסטודנטים יעברו הכשרה לקראת הבחינות החיצוניות של הרשות לניירות ערך על מנת לקבל רישיון לעבודה כיועץ השקעות ומנהל תיקים.

תוכנית הלימודים במסגרת תואר ראשון בלימודי בנקאות כוללת תכנים ונושאים רבים ומגוונים, כגון: הקניית מיומנויות מעשיות בתחום ההשקעות, הבורסה והמט"ח.

נושאי הלימוד כוללים לימוד ניהול תיקי השקעות, כלכלת מזרח תיכון, משפט ישראלי, מתמטיקה, שוק ההון בישראל, תורת הפירמה, כלכלת רשתות, דוחות כספיים, פיזור סיכונים, דיני בנקאות, סטטיסטיקה, מדיניות מוניטארית, ומשאבי אנוש.

לימודי בנקאות מיועדים לאנשים השואפים להשתלב בתחום הפיננסים והכלכלה, ומעוניינים לרכוש ידע מקצועי מתקדם בתחום.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון בבנקאות נמשך שלוש שנים. בסיום הלימוד תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A בבנקאות ושוק ההון. יש לזכור שעל מנת שהבוגרים יוכלו לעבוד כיועצי השקעות וכמנהלי תיקים עליהם לעבור בהצלחה את הבחינה החיצונית של הרשות לניירות ערך ולקבל את הרישיון הדרוש.

תנאי קבלה: מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון בבנקאות חייבים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון במבחן הפסיכומטרי. על מנת לדעת בוודאות מהם הציונים הדרושים על מנת להתקבל ללימודים, יש ליצור קשר עם מוסד הלימוד הרלוונטי.

היכן ניתן ללמוד: לימודי תואר ראשון בנקאות אפשריים באקדמית תל אביב יפו, במכללה האקדמית נתניה, במרכז ללימודים אקדמיים, במרכז האקדמי כרמל, בקרייה האקדמית אונו ובמכללה האקדמית אשקלון.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון בבנקאות יוכלו להשתלב בשוק העבודה כיועצי השקעות, יועצי מס, מנהלי תיקים, כשכירים בחברות ביטוח, כיועצים פינסיוניים ועוד... בנוסף, ניתן להמשיך וללמוד לתארים מתקדמים יותר בתחום הפיננסים, כגון תואר שני בכלכלה.