בחירה קלה להשכלה

לימודי הנדסת תעשיות מים

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי הנדסת תעשיות מים לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי הנדסת תעשיות מים כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי הנדסת תעשיות מים תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

מכללת כנרת

מכללת כנרת

מיקום: צפון,חיפה והסביבה
אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי הנדסת תעשיות מים לתואר ראשון

המחסור במים בישראל היא בעיה שמחריפה בעקבות בעלייה ברמת החיים, האוכלוסייה ושינויי אקלים עולמיים. מסיבה זו, קיימת חשיבות רבה בהכשרת מהנדסי תעשיית מים כך שעתידה של תעשיית המים בישראל יהיה מובטח. בין המוצרים הרבים בשימוש סקטור המים ניתן למצוא השקיה, הולכת מים, טיפול באיכותם של המים, מחזור מים, טיפול בשפכים, התפלות מים ועוד.

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים מכשירים מהנדסים של תעשיות מים, כך שיוכלו להשתלב בקלות בתחום. המהנדסים הבוגרים הם בעלי ידע בסיסי רב בתחום תעשיית המים.

תוכניות הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשיות מים מותאמות לצרכים של תעשיית המים הישראלית, השואפת להרחיב את פעילותה לחו"ל ולשווק ידע ומוצרים למדינות המפותחות והמתפתחות.

בשנה האחרונה ללימודים, על הסטודנטים להכין פרויקט מסכם שהו הם מיישמים את הידע הנלמד במהלך שנות לימודיהם על מנת לנסות ולפתור בעיות הנדסיות משמעותיות.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשיות מים כוללת קורסי יסוד בתחומים שונים, כגון: מתמטיקה – חדוו"א ואלגברה לינארית, כימיה, פיזיקה.. קורסים אלה מהווים את הבסיס לכל הכשרה הנדסית. בנוסף, נלמדים קורסי הנדסה בסיסיים המקנים ידע בכל הדיסציפלינות שמהוות את הבסיס לתחום הנדסת תעשיות מים או שמשיקות לתחום הזה: מבוא להנדסה כימית, מבוא להנדסת חשמל, מבוא למדעי המחשב ועוד ותחומים מתקדמים יותר, כגון: כלכלה של המים, מערכות אספקת מים וביוב - ובקרתם, הידרולוגיה, הידרולוגיה של מי תהום, ממבראנות והנדסת התפלה, טוקסיקולוגיה, גיאולוגיה ותחומי עניין נוספים – משפט סביבתי ועוד.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים נמשכים שלוש שנים. בסיום הלימודים יקבלו הבוגרים תואר בוגר במדעים (B.Sc) בהנדסת תעשיות מים.

תנאי קבלה: מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי הנדסת תעשיות מים חייבים להציג תעודת בגרות מלאה, עם ממוצע של 70 לפחות, בעלי ציון של 80 לפחות במתמטיקה (ברמה של 4 יחידות לימוד) או ציון של 70 לפחות ברמה של 5 יחידות. ציון של 70 לפחות באנגלית ברמץ 4 יחידות או ציון של 65 ברמת 5 יחידות וציון של 70 לפחות בפיסיקה 5 יחידות . בנוסף לכך נדרש ציון 560 לפחות בבחינה הפסיכומטרית.

אפשרויות תעסוקה: בעלי תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים יכולים להשתלב בתפקידי מהנדסי מפעל, משווקי מוצרי התעשייה השונים בתעשיית המים בארץ ובעולם, מהנדסי תפעול של מתקנים לטיפול במים, מהנדסים בתאגידים בסקטור המים, שפכים ובמתקני התפלה, ליזמים בתכנון פרויקטים בתעשיית המים ועוד.