בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי לוגיסטיקה

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי לוגיסטיקה כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי לוגיסטיקה תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

מיקום: כל הארץ
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה
מכללת ספיר

מכללת ספיר

מיקום: באר שבע והדרום

הכל על לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון

לוגיסטיקה הינה שם כולל לארגון, סדר, שיטתיות, הכוונה וניהול של מערכות לוגיסטיות בארגונים שונים. לוגיסטיקה נחשבת לתורה מדעית המתמקדת במתן השירותים הנחוצים להתנהלותו של הארגון. בעקבות צמחיה של ארגונים גדולים, נוצרה דרישה למינהל לוגיסטי בענפים שונים במשק: המגזר העסקי, תעשייה על ענפיה הרבים, ענף השירותים, ועוד.

בפועל, בוגר תואר ראשון בלוגיסטיקה הינו דמות מפתח בארגון, ובמסגרת עבודתו הוא אחראי על תכנון והפקה של תהליכים ופרויקטים בארגון. מנהל לוגיסטי העושה את עבודתו בהצלחה, תורם רבות להצלחת הארגון. העיסוק בתחום זה דורש מיומנויות רבות וידע נרחב בנושאים רבים בתחום הטכנולוגיה, התעשייה, השיווק והתעבורה.

ניהול יעיל של הלוגיסטיקה הארגונית יקטין את ההשקעה הנדרשת ויגדיל את הרווח. לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה מכשירים אנשי מקצוע שישתלבו במערכות הלוגיסטיות של הארגונים השונים. במהלך הלימודים משפרים הסטודנטים את יכולותיהם הניהוליות, יאמצו ויפתחו גישה מערכתית וירכשו ידע וכלים מתקדמים לניהול אפקטיבי של מערכות לוגיסטיות, תוך הבנת התהליכים ומערכות הניהול במערכות הלוגיסטיות השונות: מלאי, ייבוא, ייצוא, רכש, תובלה, אחסון, אחזקה, שינוע, מחסנים, ייצור, מערכי ארגון, ניהול פיננסי ועוד.

ניתן ללמוד לוגיסטיקה במסלול חד- חוגי או במסלול דו- חוגי. בתחילה נלמדים מקצועות יסוד כגון: מתמטיקה, סטטיסטיקה ועוד. לאחר מכן הדגש הוא על הקניית ידע במקצועות לוגיסטיים (ניהול רכש ומלאי, תובלה אחזקה ושינוע,ועוד) במערכות מידע (מערכות מידע ניהוליות ויישומי מערכות מידע לוגיסטיות, שימושי מחשב) ובכלכלה (תיאוריות ויישומים מיקרו ומקרו ומימון, מבואות מיקרו ומקרו כלכלה(.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה נמשכים כשלוש שנים. בסיום הלימודים מוענקת לבוגרים תעודת B.A בלוגיסטיקה.

תנאי קבלה: מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה חייבים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, הכוללת לימודי מתמטיקה ברמת 4 יחידות עם ציון של 60 לפחות וציון במבחן הפסיכומטרי.

אפשרויות תעסוקה: בעלי תואר ראשון בלוגיסטיקה יכולים להשתלב בעבודה בארגונים תעשייתיים, רשות הנמלים והרכבות, חברות דוור ושילוח, זרועות הביטחון ועוד...