בחירה קלה להשכלה

לימודי הוראת המדעים

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי הוראת המדעים לתואר שני?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע בתחום לימודי הוראת המדעים כגון תנאי קבלה, שכר לימוד לתואר ועוד.


לימודי הוראת המדעים תואר שני

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז

הכל על לימודי הוראת המדעים לתואר שני

לימודי תואר שני בהוראת המדעים נועדו להעצים את יכולתם המקצועית של המורים בבתי הספר במקצועות המדעים או המתמטיקה, כך שיהפו למורים טובים יותר, שיוכלו לשמש גם כרכזי מקצוע. הלימודים משלבים רכישת ידע עדכני, תובנות מעמיקות ומיומנויות למידה והוראה אפקטיביות. הלימודים לתואר שני בהוראת מדעים משלבים בין תיאוריה למעשה: פיתוח דרכי הוראה המדגישות פיתוח אוריינות מדעית והעשרה דיסציפלינארית, לצד לימוד והתנסות בשיטות של מחקר חינוכי בהוראה מדעים, טכנולוגיה ומתמטיקה ופיתוח מנהיגות חינוכית בתחומים אלו.

הלימודים מתאימים למורים בעלי תואר ראשון המוסמכים להוראת מדעים ו/או מתמטיקה בבתי ספר על יסודיים, בעלי ניסיון הוראה, המעוניינים להתפתח מקצועית ולתפקד כמורים מובילים וכרכזי מקצוע. תוכנית הלימודים משלבת בין שתי מסלולי ידע: מסלול ראשון משותף לכל המתמחים. במסלול זה מעניקים לסטודנטים בסיס חינוכי-פדגוגי רחב שמתייחס לעולם מושגים המשותף לכל מורי המדעים. מסלול זה כולל ארבע התמחויות הוראה בבתי הספר העל יסודי: מתמטיקה, ביולוגיה, פיזיקה ומדע וטכנולוגיה. במסלול זה מעניקים לסטודנטים ידע מקצועי ועדכני.

הלימודים לתואר שני בהוראה המדעים כוללים מגוון קורסים, חלקם כללים בפיתוח הוראה ולמידה,כגון: תיאוריות קוגניטיביות והשפעתן על הוראה ולמידה, מחקר כמותי ואיכותני וכדומה. אחרים מעניקים לסטודנטים היכרות של תיאוריות חדשניות בהוראה ולמידה, שיטות הערכה של תהליכי ותוצרי למידה וגישות עדכניות בהוראת המדעים, המתמטיקה והטכנולוגיה. לימודי תואר שני בהוראת המדעים כוללים הגשת מטלות רבות והגשת עבודת גמר יישומית – עבודה זו כוללת חיבוק מקיף המתאר את תהליך הלימוד, חקר או פיתוח בחינוך.

תנאי קבלה: מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר שני בהוראת מדעים חייבים להיות בעלי תואר ראשון B.Ed והתמחות במדעים או במתמטיקה, ביולוגיה, פיזיקה, לימודים הנדסיים, עם ממוצע ציונים של 80 לפחות, תעודת הוראה לבית ספר על יסודי, ניסיון של שלוש שנים לפחות בהוראה בבית ספר על יסודי, ידע באנגלית ברמת מתקדמים 2 , ועמידה בראיון קבלה. במוסדות מסויימים על המועמדים לעבור מבחן ידע.

משך הלימודים: לימודי תואר שני בהוראת המדעים אורכים כשנתיים. ישנם מקרים חריגים בהם ניתן להאריך את הלימודים בשנה נוספת, כאשר את עבודת הגמר יש להשלים בשנה השלישית ללימודים. בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת תואר שני M.Ed בהוראת המדעים בבית הספר העל יסודי.

היכן ניתן ללמוד: לימודי תואר שני בהוראת המדעים אפשריים במכללת אורנים, אוניברסיטת תל אביב, ואוניברסיטת בן גוריון.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר שני בהוראת המדעים יכולים להתקדם לתפקידים משמעותיים במסגרת בית הספר או מערכת החינוך ולתפקד כרכזי המקצוע.